Moderirano srečanje: trajanje, cena ter število udeležencev je odvisno od zastavljenih ciljev in potreb organizacije.
Timski in individualni coaching
Timski coaching (moderiranje) ciljno usmerjenih delavnic ter individualni coaching
Mednarodno združenje coachev (ICF, 2012) opredeljuje profesionalni coaching kot »nenehen proces, ki ljudem pomaga doseči izjemne rezultate v življenju, karieri, podjetjih in organizacijah. Skozi proces coachinga posamezniki poglobijo svojo sposobnost za učenje, povečajo svojo uspešnost in izboljšajo kvaliteto svojega življenja«.
Coach oz. moderator (angl. Facilitator) je vsebinsko nevtralna oseba, ki z uporabo modertorskih veščin, metod, tehnik in znanj ustvari in vodi proces, ki skupini pomaga k doseganju želenega cilja oziroma namena srečanja.
Na delavnicah moderator aktivno vključuje vse udeležence srečanja, da s svojimi predlogi in pogledi prispevajo k ciljem srečanja. Njegova naloga je, da poskrbi za ustvarjanje strukturiranega dialoga med vsemi udeleženci, kar bistveno prispeva k boljšemu sprejemanju dogovorjenega v organizaciji. Ker v tem procesu lahko vsak udeleženec prispeva svoj del k sprejetim odločitvam in dogovorjenim ciljem (»Imam priložnost povedati svoje mnenje.«, »Slišan sem.«), je zaveza k skupnim dogovorom in spremembam v nadaljevanju tako bistveno večja in s tem se tudi ključno zmanjšujejo možnosti kasnejših odporov zaposlenih oziroma njihova pasivnosti pri delu.